Rodzaje osłon okiennych.

Lwia część czytelników z pewnością przyzna nam rację, że odpowiednio dobrane okna potrafią całkowicie zmienić wygląd danej przestrzeni mieszkalnej lub użytkowej, czyniąc ją bardziej komfortową, przytulniejszą, czy w końcu lepiej rozświetloną.

Aby jednak nadmienione elementy wykończenia służyły nam przez długie lata, warto zaopatrzyć się dodatkowo w specjalne osłony, które to chronić będą je przed ewentualnymi włamaniami, nadmiarem słońca, uszkodzeniami fizycznymi, czy też niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych.

Przykłady rolet firmy EKO OKNA S.A.:

Pokusić się możemy na przykład o rolety adaptacyjne, które to bazują na implementacji tak zwanej skrzynki roletowej, w której po zwinięciu chowa się element osłonowy, jak również specjalnych prowadnic, najczęściej wykonanych z aluminium, dzięki którym możliwe jest ich wysuwanie oraz składanie w ciągu zaledwie kilku sekund. Jeżeli zależy nam także na ochronie przed owadami oraz innymi nieproszonymi gośćmi, którzy nawiedzają nasz dom lub firmę w sezonie wiosenno-letnim, zwłaszcza jeżeli mieszkamy w pobliżu lasu lub sporego zbiornika wodnego, roletę adaptacyjną wyposażyć możemy dodatkowo w moskitierę – musimy jednakże pamiętać, że spowoduje to konieczność poszerzenia skrzynki, by obydwa elementy się w jej wnętrzu bez trudu zmieściły.

To jednakże nie jedyne rozwiązanie, które może nas zainteresować – nic nie stoi bowiem na przeszkodzie, by sięgnąć po rolety nadstawne lub podtynkowe. Te drugie okażą się szczególnie dobrym rozwiązaniem dla osób dopiero budujących lub też remontujących daną przestrzeń mieszkalną albo użytkową i pragnących zaoszczędzić maksymalną ilość miejsca przy jednoczesnym zachowaniu walorów utylitarnych mocowanej rolety. Jeżeli zostanie ona bowiem umieszczona pod tynkiem, skrzynka roletowa nie będzie widoczna gołym okiem, a także zmniejszy się ryzyko jej uszkodzenia. Pomimo wykorzystania nieco innego systemu oraz inaczej rozłożonych niż w przypadku rolet adaptacyjnych prowadnic, produkt taki sprawdza się doskonale w zastosowaniach biurowych i mieszkalnych, służąc swoim właścicielom przez długie lata bez konieczności konserwacji, czy też wymiany na nowe.

Jeżeli mieszkamy bezpiecznej okolicy, natomiast silne opady deszczu, śniegu, czy gradu nie są nam straszne, a zamiast tego wolelibyśmy się jedynie ochronić przed nadmiernie silnymi promieniami słonecznymi, zamiast rolet adaptacyjnych, nadstawnych, czy też podtynkowych wybrać możemy żaluzje fasadowe lub okiennice. Na fasadzie nowoczesnego domu interesująco prezentować się może produkt typu Screen, a więc niewielka powłoka włókna szklanego lub PVC, którą to nasuwa się na okno podobnie jak roletę wewnętrzną celem jego przysłonięcia lub też całkowitego odcięcia źródła światła.

Decydując się na rolety okienne, do wyboru mamy całe multum doskonałej jakości wyrobów, które z pewnością wpasują się w całość projektu naszej przestrzeni mieszkalnej, biurowej, bądź użytkowej. Wybór produktu uzależnić należy przede wszystkim od celów jakie ma on spełniać, pożądanej wytrzymałości i długowieczności, jak również środków którymi dysponujemy oraz które pragniemy przeznaczyć na rolety lub żaluzje.